Trafik Sigortası Fiyatları

Bilindiği üzere günümüzde piyasada birçok taşıt bulunmaktadır. Bu araçları satın aldığımızda zorunlu olarak trafik sigortası yaptırmak zorundayız. Bu trafik sigortası taşıtımızın herhangi bir sıkıntısı durumunda bir güvence bedelidir. Peki,trafik sigortası fiyatları ne kadardır?

Trafik sigortası fiyatları firmaların kişilere sundukları paket seçimlerine göre fiyat farklılıkları sunmaktadır. Trafik sigortası fiyatı aracının marka modeline ve sigortanın yapıldığı ile göre değişim göstermektedir. Araç kaskosu yaptıracak kişi ilk önce aracını hangi durumlara karşı kaskolatacağını firmaya bildirmelidir. Kişiler kafalarında belirlediği kasko maddelerini birden çok firmaya sunarak çeşitli fiyat alabilirler. En uygun fiyat alındıktan sonra kasko şirketi ile poliçe imzalanmaktadır. Seçtiğiniz paket doğrultusunda aracınız bir yıl süre ile kaskolanmış olur. Peki, sigorta paketi seçerken hangi hususlara dikkat etmelisiniz.

Sigorta paketleri içinde en önemli olan tam donanımlı full paketleri seçmenizdir. Herhangi bir kaza durumunda mağdur olmamanız için bu paketi almanızda yarar vardır. Nedir peki bunlar; yol yardımı, yangın, deprem, sel vb. gibi ağır türden olaylar karşısında aracınızın tam anlamlı olarak kaskolanmasıdır. Örneğin kasko yaptırdınız ve kaskonun içeriğini tam olarak bilmiyorsunuz.

Herhangi bir sel olayı oldu ve aracınız sular altında kaldı. Sizin de içiniz rahat neden peki çünkü aracınızı kaskolattınız ve paranızı kasko şirketinden alacağınızı biliyorsunuz. Ve kasko şirketi geliyor sizin kasko poliçenizi açıyor ve bakıyor ki poliçe içerisinde sel vb. gibi doğal afetler karşısında aracınızın kaskosuz olduğunu belirtiyor ve dolayısıyla da siz kasko şirketinde hiçbir hak talep edemiyorsunuz. Bu kısa olaydan da anlaşılacağı üzere kasko yaptırırken aracınıza en uygun olan ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir sigorta paketi seçmenizdir.

Ayrıca hatırlatmak gerekir ki herhangi bir trafik kontrolünde trafik memurlar tarafından durdurulduğunuzda trafik poliçeniz eğer yanınızda yok ise aracınız bağlanabilir veya aracınıza trafik cezası uygulanabilir. Bu arada trafik sigortası sadece araca değil aynı zamanda araç sürücülerine de yapılmaktadır. Yani başınıza herhangi bir olay geldiğinde yaralanma ya da ölüm durumunda trafik sigortası şirketi tarafından tarafınıza para ödenmektedir.