En Ucuz Trafik Sigortası

Trafik sigortası yaşantımızda araç kullanan kişilerin hayatlarını güvence altına almak olsun ve diğer kişilerin de aslında güvencesini yaptığı sigortalardır. Trafik sigortası hakkında topluma en çok soru yöneltilen konularından biride şudur; Bundan bir kaç sene önce bazı şirketlerde ” kendi fiyat prosedürünüzü uygulayabilirsiniz ” diye özetlenen kolaylık tanındı bir hak tanındı. Bununla beraber trafik sigortasında işler tam anlamıyla değişmiş oldu.

Eskilerde bilindiği gibi, müşteriye herkes aynı fiyatı değiştirmeden vermek zorundaydı, buna bağlık olarak da trafik sigortasında müşteri kaybı olmuyor gerçekten sistem güzel işliyordu. Fakat günümüze baktığımızda bu işlerin gerçekten çok değiştiğini görmekteyiz. Şirketler, kendi kafalarına göre belirledikleri fiyatları yapmaya başlayınca tabii ki her müşteride değişik yerlerden fiyat alıp araştırma çabasına girdi.

Vaziyet böyle olunca sigortacıların sırtına büyük bir yük binmiş oldu. Özellikle tek şirketlerde çalışan sigortacıların gerçekten işinin çok zor olduğunu görmekteyiz. Acente aslında geleceğin fiyat politikasına bağlan. Yeri geldi, çok iyi işler yaptı yeri geldi hiç iş yapamaz oldu. -Ucuz Sigorta Ve Yaşana Olumsuzluklar Aslında en ucuz trafik sigortası dediğimiz şey insanların biraz öncede bahsettiğim gibi araştırma yoluyla hangisi bütçesine uygun ise ona bir sigorta şirketi ile anlaşmaktadır. Eskiden normal bir fiyat varken insanların şimdi kafasına göre fiyat koymaları insanları bir arayışın içine atmıştır.

Bu yüzden trafik sigorta fiyatlarını sizler için daha kolay araştırma yapmanız için sigorta fiyatlarına değinmek istedik. Yeni yıla girer girmez şirketler fiyatlarla gerçekten değişik bir biçimde oynadı buda insanların kesesini önemli ölçüde etkilemiş oldu. Nitekim 2013 sonunda bazı hedefine ulaşan şirketler zam yaparak, hedeflerine ulaşamayanlar ise de indirim yapmak zorunda kalmıştı.2013 yılı, tüm sigorta şirketleri için aslında bir dönüm noktası niteliğindeydi. Ancak acente ve sigorta şirketlerini hayal kırıklığına uğratan bir durum söz konusuydu.

Halbuki geçen sene poliçe yaptıran müşterilerin, ocak ayındaki yenileme talepleri şaşırtıcıydı. Fiyatlar konusunda ciddi rakamlar çıkıyor, bu da bizi yoruyordu. Doğrusunu söylemek gerekirse sigortacıları müşteriyi ikna çalışmalarında bir miktar zorlandığını görmekteyiz. Müşteriler de çeşitli şirketlerden haklı olarak çeşitli acente ve şirketlerden teklif almayı söylüyorlardı. Bu, müşterilerimizin en doğal hakkıdır çünkü fiyatlarda yapılan değişimler olumsuz yöndeydi. Şöyle bir müşteriyi de düşündüğümüzde gerçekten müşterilerin olumsuz bir yanının olmadığını görmekteyiz.