Araba Sigortası Hesaplama

Her yeni gelen yıl ile birlikte gelen faiz ve zamlara artık hepimiz alışığız.Peki, yeni yılda araba sigortası hesaplama nasıl olacak? Öncelikle belirtmeliyim ki eski yıllardan pek farklı bir sistem izlenmeyecek. Ne var ki fiyatlarda elbette ki biraz değişiklik olacak. Peki, nedir bu değişiklikler? İşte, yeni yıl ile gelen araba sigortası hesaplaması:

Öncelikle fiyatlar ve hesaplamalar aracınız motor gücüne, kapasitesi ve yaşına göre hesaplanmaktadır. Eğer ki aracınız sedan binek ise daha düşük cip tarzı veya vagon tipli araç ise sedan a göre biraz daha yüksek. Ancak bunlar zaten var olanlardı. Şimdi yeni çıkan yasaya göre araçlar ayni zamanda LPG li, benzinli, ikisi bir arada hatta ve hatta elektrikli olanların bile sigorta kapsamına girmesi araç sigorta hesaplama da farklı boyutlara taşıdı.Bunların yani sıra artık sigortalara sadece araç üzerine değil, kaza anında yaşanılabilecek sakatlık ve/veya olum ile sonuçlanabilecek manevi tazminatları da kapsayabiliyor. Bu kapsama ile fiyatlar biraz daha yükseliyor.

Sadece bununla da bitmiyor. Yeni yılda araba sigortası hesaplama kapsamına artık aracı satın alıp plakasını kayıt ettirdiğiniz araç ile farklı bir ilde kaza yapmanız durumunda isler biraz daha karışıyor. Bu yüzden sigorta ettirirken mutlaka bu soruları sorun ona göre kapsamlı sigorta yaptırın.Örneğin aracınızda kayıtlı olmayan ek römorkları da sıkça kullanıyoriseniz çok küçük bir miktarla bunu da kayıt ettirip sigorta kapsamına aldırmalısınız.

Yeni yıldaki araç sigortası hesaplama si geçtiğimiz yıllarda yaşanan sorunlarla beraber çok ince elenip sık dokunuldu. Bu yüzdendir ki halen dahil olduğunuz sigorta firması ile görüşüp yenilenen ya da kapsama alanı dışına çıkmış olan ürünlerinizi sigortalattırın.

Unutmayın ki yeni yılda araç sigortası hesaplama si tamamı ile aracın motoru, kapı sayısı, koltuk sayısı, yaşı, yakıt tipi, şirket ve şahıs olarak farklı fiyatlar göstermektedir. Elbette ki ticari ve şahıs sigortalarının farklılığının yani sıra fiyatları da şirketlerin yapısına göre değişmektedir. Bu yüzden aracınızı sigortalatırken firmanın ticari mi şahıs mı ağırlıklı çalıştığını önceden araştırınız.