2015 Trafik Sigortası Hesaplama

Eğer bir motorlu taşıt sahibi iseniz yasal olarak trafik sigortası yaptırmakla sorumlusunuz. Bu sigorta olası bir kazada sizin için avantaj sağlayacağı gibi kaza sonrası maddi zararı karşılamakta işinizi kolaylaştıracak en büyük etkenlerden biridir. Her yıl yapmanız gereken o yılın trafik sigortası hesaplama işlemini gerçekleştirmek ve araç kasko şirketlerinden birinde karar kılmak. Bunun için izlenen yol Hazine Müsteşarlığı'ndan başlayarak size uzanır.

Hazine Müsteşarlığı yıllık olarak trafik sigortası bedellerini belirler. Sınıflarına göre ayrılan her araç için poliçe bedeli, ödenecek prim ve tazminat kendi sınıfında ki diğer araçlarla aynıdır. Zorunlu trafik sigortasında etkili birçok alt başlık vardır. Araç markası, modeli, üretim tarihi, kullanım biçimi birer done olduğu gibi, kullanıldığı il, poliçesinin düzenli yenilenip yenilenmediği ve hasar geçmişi unsurları da belirleyicidir.

Bazı sigorta şirketleri ek tazminatlar, olası durum alternatifleri oluşturarak Hazine Müsteşarlığı'nın belirlediği fiyat üzerinde oynamalar yapar. Sigorta paketlerini geliştirerek prim ödemelerini farklılaştırır. Bu oynama tabi ki kar sağlamak amacı ile de yapılıyor olabilir. Bu durum için dikkatli olmalı iyi bir araştırmadan sonra tercih yapmalısınız.

Hazine Müsteşarlığının belirlediği kriterlerle ek paketler arasından dilediğiniz sigorta paketini seçebilir, full kapsamlı ya da sınırlı bir sigorta poliçesini kabul ederek primlerinizi belirleyebilirsiniz. Dolayısıyla araç sigorta bedelinizi hesaplarken türlü karşılaştırmaları yapmanız avantaj sağlamaktadır. Bu avantaj sadece ödeyeceğiniz en az prime değil en doğru ve sizin için en avantajlı poliçeye ulaşmanızı hedeflemelidir.

Sigorta süresi 1 yıl olduğundan her yılbaşında yeni yıl için gecikmeden ücret hesaplaması yapmalısınız. 2015 trafik sigortası hesaplama işleminizi yaparken Türkiye'nin tüm sigorta şirketleri arasında en güvenilir olanları karşılaştırarak özen ve dikkatle tercih yapmanızı öneririz.

Bu işlemi ister internet yoluyla şirketlerin ürünlerini karşılaştıran web sayfalarından, ister seçtiğiniz şirketlerin müşteri temsilcilerinden yardım alarak yapabilirsiniz. Size sunulan tekliflerde aracın karşılaşma ihtimali olan risklere göre sunulan hizmetleri, hangi risklerin hangi paketleri kapsadığını ve karşılığında yapılacak prim ödemelerini net bir şekilde inceleyerek alacağınız hizmet konusunda emin olmanızı öneririz.

Birçok sigorta şirketi olduğunu varsayarsak; güvenilirliği, şirket geçmişi ilk elemeniz için başyardımcılar olmalıdır. Sonrasında size göre hazırlanan paketler arasında ihtiyacınıza göre eleme yaptıktan sonra, prim ödemeleriniz konusunda yeterliliğinizi sorgulamak ve karar vermek durumundasınız. Araç kasko şirketlerinin profesyonel danışmanları her koşulda yeterli bilgiyi sağlayacaktır. Kazasız geçireceğiniz ve kaskoya ihtiyaç duymayacağınız bir yıl dileriz.